Jak Stworzyć Siebie Na Nowo – Według Własnego Projektu?

Masz czasem poczucie, że ‘coś jest nie tak’? Że nie umiesz tego zdefiniować, ale jednak masz takie przekonanie graniczące z pewnością?

Taka sytuacja: piękny dzień, budujesz domek w ogrodzie dla dzieci. I coś jest nie tak. Słonko świeci, jest ciepło, masz cudowne dzieci, masz ogródek, ale coś jest nie tak. Masz zdrowie, żeby budować ten domek, masz na niego pieniądze, masz nawet z kim wykonać trudniejsze części, a coś jest jednak (…) nie tak.

A może to Ty potrzebujesz zmiany? Może projekt ‘TY’ nie jest jeszcze wersją ostateczną?

Nie chcę powiedzieć, że jest prosto odnaleźć siebie. Albo później – być sobą. Wydaje się, że łatwiej jest znaleźć wymówki, żeby nic nie zmieniać. Brak czasu? Silnej woli? Konsekwencji? Brak kopa, żeby zacząć? Brak motywacji? Łatwiej powiedzieć ‘Taki już jestem’.

A może to po prostu całkiem sensowny wybór – nic nie zmieniać? Ewentualnie wprowadzać małe zmiany? Duża część z nas posiada zdolność adaptacji do otaczających warunków i ich akceptacji.

Ale co z resztą? Tych z nas, którzy czują, że coś jest nie tak? Którzy chcą przekraczać granice? Wchodzić na szczyty? A jak wiadomo, ze szczytu – poza pięknym widokiem – widać następne szczyty…

Jestem bardzo ciekaw Twojego komentarza. Adaptujesz się łatwo, czy szukasz nowych szczytów? Jakie widzisz jedno największe wyzwanie, żeby tworzyć siebie na nowo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *